شیوه راه‌اندازی شرکت در کشور ایران به صورت گام به گام

شیوه راه‌اندازی شرکت در کشور ایران به صورت گام به گام

شیوه راه‌اندازی شرکت در کشور ایران به صورت گام به گام

Blog Article

راهنمای ثبت شرکت در کشور ایران مرحله به مرحله
معرفی
ثبت شرکت در کشور ایران یکی از اساسی‌ترین اقدامات برای آغاز بیزینس است. در این مقاله، به طور کامل توضیح می‌دهیم که چگونه می‌توانید بیزینس خود را راه‌اندازی کنید.
انواع شرکت‌های تجاری در ایراندر کشور ایران، گونه‌های متنوع شرکت‌های تجاری وجود دارد که هر نوع مشخصات و شرایط ویژه خود را دارند. در این مقاله، به معرفی مهمترین گونه‌های شرکت‌های کسب و کار در کشور ایران می‌پردازیم.

شرکت سهامی عام
یکی از گونه‌های شرکت‌های بازرگانی در ایران، شرکت سهامی گسترده است. در این مدل شرکت، اعتبار به سهام بخش‌بندی می‌شود و اعضا می‌توانند سهام را خریداری کنند و در سود و ضرر بیزینس مشارکت داشته باشند.

شرکت سهامی خاص
گونه دیگری از شرکت‌های بازرگانی، شرکت سهامی کوچک است. در این نوع کسب و کار، اعتبار به قسمت‌های تجزیه می‌شود، اما تعداد شرکا محدود است و سهام‌ها قابل معامله در بازار بورس نمی‌باشند.

شرکت با مسئولیت محدود
شرکت با مسئولیت محدود، نوع دیگری از شرکت‌های تجاری در ایران است. در این گونه کسب و کار، مسئولیت شرکا به مقدار اعتبار وارد شده در کسب و کار محدود می‌شود و سهامداران در در صورت دیون کسب و کار، صرفاً به مقدار بودجه وارد شده به شرکت مسئول خواهند بود.

شرکت تضامنی
شرکت تضامنی یکی از گونه‌های شرکت‌های کسب و کار می‌باشد که در این نوع، تعهد شرکا به مقدار همه قروض بیزینس است. در این گونه بیزینس، هر یک از شرکا تعهد نامحدودی نسبت به دیون کسب و کار دارند.

شرکت نسبی
شرکت با مسئولیت نسبی گونه دیگری از شرکت‌های تجاری است که در این نوع، تعهد شرکا به میزان سهم الشرکه آنها در شرکت نسبت به کل بدهی‌ها بیزینس محدود می‌شود.

شرکت تعاون
شرکت تعاون یکی از گونه‌های شرکت‌های کسب و کار هست که با هدف رفع نیازهای سهامداران و ارتقاء وضعیت اقتصادی شرکا تشکیل می‌شود. در این مدل کسب و کار، سود و زیان به اندازه مشارکت شرکا توزیع می‌شود.

نتیجه‌گیری
در این مقاله، به انواع مختلف شرکت‌های کسب و کار در ایران شناخت پیدا کردیم. هر یک از این شرکت‌ها مشخصات و شرایط ویژه خود را دارند که با در نظر گرفتن ضرورت‌ها و هدف‌ها می‌شود نوع شرکت خود را گزینش کنید.


اولین گام: تعیین نام شرکت
گام ابتدایی در روند تاسیس شرکت، تعیین یک نام برای شرکت است. نام بیزینس باید خاص باشد و با عناوین دیگر متمایز باشد.

گام دوم: نوشتن اساسنامه
در این گام، باید اساسنامه بیزینس خود را تدوین کنید. این سند شامل جزئیات شرکا، نوع بیزینس، میزان سرمایه و سایر موارد است.

مرحله سوم: ثبت در سیستم رسمی
بعد از نوشتن اساسنامه، باید اطلاعات شرکت را در سیستم رسمی ثبت شرکت‌ها وارد کنید. برای این منظور، باید به وبسایت رسمی سازمان ثبت مراجعه کنید.

چهارمین گام: اخذ مجوزهای ضروری
با توجه به نوع کسب و کار کسب و کار، ممکن است نیاز به گرفتن مجوزهای گوناگون از سازمان‌های مختلف داشته باشید. این مدارک شامل مجوزهای بهداشتی، مجوز محیط زیست و مجوزهای تکنیکی می‌شود.

مرحله پنجم: افتتاح حساب بانکی
مرحله پایانی، ایجاد یک حساب به نام شرکت است. این حساب برای معاملات مالی و کنترل مالی بیزینس ضروری.

خاتمه
ثبت شرکت در ایران با توجه به گام‌های ذکر شده قابل انجام است. آرزو می‌کنیم این مطلب برای شما خوانندگان سودمند باشد و بتوانید کسب و کار خود را به سهولت راه‌اندازی کنید.

منبع : مراحل ثبت شرکت

Report this page